Klasa dziennikarska

Oddział integracyjny
Języki obce: język angielski, język włoski

Klasa dziennikarska to oferta dla uczniów, którzy są ciekawi świata.  Profil ten daje możliwość znacznego poszerzenia swojej wiedzy z zakresu języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Dzięki warsztatom dziennikarskim nauczysz się sztuki zdobywania oraz weryfikowania informacji, przeprowadzania wywiadu, czy pisania artykułów lub felietonów. Jeżeli lubisz dyskutować, chcesz rozwijać swoje artystyczne pasje,  chcesz publikować swoje teksty na szkolnej stronie i współpracować z lokalnymi mediami – to jest to odpowiedni wybór dla Ciebie.

Klasa humanistyczna

Odział integracyjny
Języki obce: język angielski, język włoski

Klasa humanistyczna to oferta dla uczniów, którzy interesują się przedmiotami humanistycznymi.  Profil ten daje możliwość znacznego poszerzenia swojej wiedzy z zakresu języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie realizujący rozszerzoną naukę przedmiotów humanistycznych uczestniczą również w wyjazdach do teatru, kina czy poszerzają swoje zainteresowania dziennikarskie. Jeżeli jesteś zainteresowany takim zakresem edukacji – to jest to odpowiedni wybór dla Ciebie.

Klasa sportowa

Profil: tenis stołowy lub piłka siatkowa

Języki obce: język angielski, język włoski

To oferta dla osób, które lubią aktywność fizyczną, interesują cię zarządzaniem w sporcie, czy też chcą podróżować.

Przy rekrutacji do oddziału sportowego bierzemy pod uwagę:

• wyniki egzaminu ósmoklasisty,
  • wymienione na świadectwie ukończenia szkoły oceny z: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii,
  • szczególne osiągnięcia zapisane na świadectwie ukończenia szkoły,
  • wynik próby sprawności fizycznej.