branżowa Szkoła - klasy wielozawodowe

Klasy wielozawodowe stwarzają młodzieży szansę zdobywania różnych zawodów, np.:

W naszej szkole istnieje możliwość kształcenia w klasie integracyjnej. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce klasy integracyjne.

W okresie całego 3-letniego cyklu kształcenia zdobywanie wiedzy oraz umiejętności zawodowych odbywa się na równolegle realizowanych częściach: praktycznej – zorganizowanej w zakładzie pracy i teoretycznej – odbywanej w szkole (przedmioty ogólnokształcące) oraz miesięcznych kursów zawodowych (przedmioty zawodowe) – przeprowadzanych w różnych ośrodkach kształcenia zawodowego na terenie kraju (koszt dojazdów i pobytu w internacie pokrywają rodzice uczniów).

Podstawą organizacji nauki zawodu jest umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego, podpisana pomiędzy pracodawcą a uczniem, uzyskującym podwójny status prawny tj. ucznia i pracownika młodocianego.

Młodociany pracownik ma prawo do: wynagrodzenia za pracę, urlopu wypoczynkowego oraz gromadzenia okresu stażu zawodowego.

W okresie nauki zawodu, uczniowie zdobywają wiedzę oraz praktykę w warunkach naturalnych i rzeczywistych, a nie pozorowanej pracy; poznają nowoczesne technologie, materiały i urządzenia; tworzą więzi emocjonalne z pracodawcą oraz innymi współpracownikami w zakładzie pracy, uczą się współdziałania w grupie zawodowej oraz odpowiedzialności za uzyskiwane wyniki w pracy.

Absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia po uzyskaniu świadectwa ukończenia mogą kontynuować dalsze kształcenie w Branżowej Szkole II stopnia.
Absolwenci mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Po zdaniu tego egzaminu Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy. Dyplom honorowany jest w krajach Unii Europejskiej.
Na wniosek Absolwenta, do dyplomu dołącza się Europass – Suplement zawierający opis zawodu i kwalifikacji. Europass wydany jest w języku polskim i angielskim.