You are currently viewing Wizyta żołnierzy Wojskowego Centrum Rekturacji

Wizyta żołnierzy Wojskowego Centrum Rekturacji

7 grudnia 2023 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć żołnierzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Praga: Szefa Wydziału Rekrutacji, cz. p. o. ppor. Adama Łobodowskiego i szer. Jacka Filipczaka, który jest żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej. Zostały przekazane najważniejsze informacje dotyczące wyboru ścieżki życiowej, jako Żołnierz RP. Podstawowe wymagania do rozpoczęcia służby to: wiek minimum 18 lat, polskie obywatelstwo, nieposzlakowana opinia, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby, niekaralność za przestępstwa umyślne oraz minimum podstawowe wykształcenie. Finanse, dodatki oraz dodatkowe świadczenia przystąpienia do służby wojskowej są bardzo korzystne już na starcie będąc w korpusie szeregowych. Będąc żołnierzem zawodowym można zyskać możliwość bezpłatnej nauki i studiowania, gwarancję zakwaterowania, wyższą odprawę mieszkaniową oraz wiele innych przywilejów. Ppor. Adam Łobodowski zachęcał również kobiety do wzięcia udziału w rekrutacji, twierdząc że często mają więcej samodyscypliny i zaparcia do zostania żołnierzem niż nie jeden mężczyzna. Uczniowie byli żywo zainteresowani propozycją. Z wielu pytań do p. podporucznika padło: czy widoczne tatuaże są przeciwwskazaniem do rozpoczęcia służby – absolutnie nie są, jedynie Pułk Reprezentacyjny WP oraz niekiedy Służy specjalne wymagają od kandydata braku tatuaży. Spotkanie było owocne, co można było zaobserwować w dyskusjach młodzieży po spotkaniu. Zawodowych żołnierzy zapraszamy częściej w progi naszej szkoły.
M.C-C, wychowawczyni kl. 3 pc